Gebruiker:Siemp: verschil tussen versies

Uit Wikikids
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Regel 1: Regel 1:
 
Ik ben Simone en een student aan Hogeschool Domstad. Samen met mijn stageklas op basisschool Sint Jan de Doper heb ik een artikel geschreven over Nieuw Zeeland. Tijdens mijn komende stages zal ik gebruik maken van Wikikids. De leerlingen vinden het leuk er informatie op te zetten en om het ervan af te halen. Deze school is inmiddels enthousiast geworden voor wikikids, maar dat kunnen nog veel meer scholen.
 
Ik ben Simone en een student aan Hogeschool Domstad. Samen met mijn stageklas op basisschool Sint Jan de Doper heb ik een artikel geschreven over Nieuw Zeeland. Tijdens mijn komende stages zal ik gebruik maken van Wikikids. De leerlingen vinden het leuk er informatie op te zetten en om het ervan af te halen. Deze school is inmiddels enthousiast geworden voor wikikids, maar dat kunnen nog veel meer scholen.
   
  +
Hieronder kort de lesopzet van de gegeven lessen:
+
== Hieronder kort de lesopzet van de gegeven lessen: ==
  +
  +
 
Inleiding:
 
Inleiding:
   
Regel 9: Regel 12:
   
 
- De leerlingen mogen een top 3 maken met onderwerpen die ze graag zouden willen opzoeken. Ik als leerkracht heb de groepjes ingedeeld.
 
- De leerlingen mogen een top 3 maken met onderwerpen die ze graag zouden willen opzoeken. Ik als leerkracht heb de groepjes ingedeeld.
  +
   
 
Kern:
 
Kern:
Regel 23: Regel 27:
   
 
- Als ze klaar zijn, gaan ze hun verhaal uittypen op de computer. Ze bereiden hun presentatie voor en mogen tekeningen maken voor op de gezamenlijke collage.
 
- Als ze klaar zijn, gaan ze hun verhaal uittypen op de computer. Ze bereiden hun presentatie voor en mogen tekeningen maken voor op de gezamenlijke collage.
  +
   
 
Afronding:
 
Afronding:
   
 
- De leerlingen geven een presentatie over hun deelonderwerp. Als alle presentaties geweest zijn, gaan de leerlingen de gezamenlijke collage afmaken. In de tussen tijd mag ieder groepje hun werk op wikikids zetten. Ik zit daarbij als begeleider, omdat de leerlingen nog nooit met wikikids hebben gewerkt.
 
- De leerlingen geven een presentatie over hun deelonderwerp. Als alle presentaties geweest zijn, gaan de leerlingen de gezamenlijke collage afmaken. In de tussen tijd mag ieder groepje hun werk op wikikids zetten. Ik zit daarbij als begeleider, omdat de leerlingen nog nooit met wikikids hebben gewerkt.
  +
   
 
Lesdoelen:
 
Lesdoelen:
Regel 38: Regel 44:
 
- Hebben de leerlingen de mogelijkheden van Wikikids geleerd.
 
- Hebben de leerlingen de mogelijkheden van Wikikids geleerd.
   
  +
Korte evaluatie van de gegeven lessen:
 
  +
 
== Korte evaluatie van de gegeven lessen: ==
  +
 
Ik heb deze lessen verdeeld over een week. Iedere middag hebben wij het laatste uur aan het proect Nieuw-Zeeland gewerkt. De eerste middag was de inleiding, de tweede en derde middag was informatie zoeken en stukjes schrijven, de vierde middag mijn vakantieverhaal en alles afmaken, de vijfde middag de presentaties, de groepscollage en het werk op wikikids zetten. Ik vond het een geslaagde lessenserie. De leerlingen waren erg enthousiast, vooral bij mijn vakantie verhaal. De leerlingen zaten ademloos te luisteren naar mijn verhaal. De leerlingen waren er gedurende de hele week ook erg druk mee. Als ze 's ochtends op school kwamen, vroegen ze al wanneer we konden beginnen aan Nieuw-Zeeland. Kortom, een leuk en leerzaam project en een herbelevenis van mijn vakantie.
 
Ik heb deze lessen verdeeld over een week. Iedere middag hebben wij het laatste uur aan het proect Nieuw-Zeeland gewerkt. De eerste middag was de inleiding, de tweede en derde middag was informatie zoeken en stukjes schrijven, de vierde middag mijn vakantieverhaal en alles afmaken, de vijfde middag de presentaties, de groepscollage en het werk op wikikids zetten. Ik vond het een geslaagde lessenserie. De leerlingen waren erg enthousiast, vooral bij mijn vakantie verhaal. De leerlingen zaten ademloos te luisteren naar mijn verhaal. De leerlingen waren er gedurende de hele week ook erg druk mee. Als ze 's ochtends op school kwamen, vroegen ze al wanneer we konden beginnen aan Nieuw-Zeeland. Kortom, een leuk en leerzaam project en een herbelevenis van mijn vakantie.
   
  +
Evaluatie mentor:
+
== Evaluatie mentor: ==
  +
 
Als eerste was het een geslaagd project. Ik had er goed over nagedacht en het was leuk dat ook mijn eigen ervaringen naar voren kwamen. Ik ben namelijk zelf ook in Nieuw Zeeland geweest en er woont veel familie van mij daar. Het was erg slim om zelf de groepjes in te delen. De meegebrachte spullen vormde een goede basis aan informatie materiaal. Als tip geeft mijn mentor om van internet nog een pakketje uit te draaien met andere informatie, zodat als je een grotere groep hebt iedereen aan de slag kan. En er voldoende informatie is. Het opzoeken en verwerken van de informatie verliep goed in een rustige sfeer. Het vertellen van mijn verhaal met mijn fotoboek was geweldig. De kinderen zaten ademloos te luisteren en hebben hier echt wat van opgestoken. Ik heb tussendoor mijn fotoboek laten zien aan de leerlingen die dit wilde. Uiteindelijk wilde iedereen het fotoboek zien. Daarbij had ik ook een buisje goud meegenomen, dit heeft veel indruk gemaakt op de leerlingen. Mijn benadering van de leerlingen is positief, een rustige houding, het aankijken van de leerlingen, goed reageren op storend gedrag en goed over nagedachte tips en instructies. Het was erg zinvol om aan het einde van het project ieder groepje het woord te geven. Zo leerde de leerlingen van elkaar. Het oplossen van de groepjes posters tot een gezamenlijke poster was goed. Zo hebben de leerlingen een gezamenlijk creatieve afsluiting en dat is altijd een succes. Mijn complimenten, ook ik heb zelf erg genoten.
 
Als eerste was het een geslaagd project. Ik had er goed over nagedacht en het was leuk dat ook mijn eigen ervaringen naar voren kwamen. Ik ben namelijk zelf ook in Nieuw Zeeland geweest en er woont veel familie van mij daar. Het was erg slim om zelf de groepjes in te delen. De meegebrachte spullen vormde een goede basis aan informatie materiaal. Als tip geeft mijn mentor om van internet nog een pakketje uit te draaien met andere informatie, zodat als je een grotere groep hebt iedereen aan de slag kan. En er voldoende informatie is. Het opzoeken en verwerken van de informatie verliep goed in een rustige sfeer. Het vertellen van mijn verhaal met mijn fotoboek was geweldig. De kinderen zaten ademloos te luisteren en hebben hier echt wat van opgestoken. Ik heb tussendoor mijn fotoboek laten zien aan de leerlingen die dit wilde. Uiteindelijk wilde iedereen het fotoboek zien. Daarbij had ik ook een buisje goud meegenomen, dit heeft veel indruk gemaakt op de leerlingen. Mijn benadering van de leerlingen is positief, een rustige houding, het aankijken van de leerlingen, goed reageren op storend gedrag en goed over nagedachte tips en instructies. Het was erg zinvol om aan het einde van het project ieder groepje het woord te geven. Zo leerde de leerlingen van elkaar. Het oplossen van de groepjes posters tot een gezamenlijke poster was goed. Zo hebben de leerlingen een gezamenlijk creatieve afsluiting en dat is altijd een succes. Mijn complimenten, ook ik heb zelf erg genoten.
   
Aanbeveling voor andere groepen om te werken met Wikikids:
+
== Aanbeveling voor andere groepen om te werken met Wikikids: ==
  +
 
Ik raad andere groepen zeker aan om met wikikids te gaan werken. Voor de leerlingen is het een leuke verwerking van een project. Ze kunnen dan overal laten zien, wat ze hebben gedaan op school. Vooral leerlingen die familie ver weg hebben wonen. Zij mailen de website door en de familie kan zien wat ze hebben gedaan. De leerlingen zijn ook erg trots dat zij iets op internet hebben gezet. Je hebt echt eer van je werk, als je de leerlingen hun werk op wikikids laat zetten!!!
 
Ik raad andere groepen zeker aan om met wikikids te gaan werken. Voor de leerlingen is het een leuke verwerking van een project. Ze kunnen dan overal laten zien, wat ze hebben gedaan op school. Vooral leerlingen die familie ver weg hebben wonen. Zij mailen de website door en de familie kan zien wat ze hebben gedaan. De leerlingen zijn ook erg trots dat zij iets op internet hebben gezet. Je hebt echt eer van je werk, als je de leerlingen hun werk op wikikids laat zetten!!!

Versie van 15 jan 2007 12:04

Ik ben Simone en een student aan Hogeschool Domstad. Samen met mijn stageklas op basisschool Sint Jan de Doper heb ik een artikel geschreven over Nieuw Zeeland. Tijdens mijn komende stages zal ik gebruik maken van Wikikids. De leerlingen vinden het leuk er informatie op te zetten en om het ervan af te halen. Deze school is inmiddels enthousiast geworden voor wikikids, maar dat kunnen nog veel meer scholen.


Hieronder kort de lesopzet van de gegeven lessen:

Inleiding:

- De leerlingen raden aan de hand van het werkblad over welk land het gaat.

- Samen met de leerlingen maak ik een woordspin met onderwerpen die je te weten kan komen over een land.

- De leerlingen mogen een top 3 maken met onderwerpen die ze graag zouden willen opzoeken. Ik als leerkracht heb de groepjes ingedeeld.


Kern:

- Ik zet de leerlingen aan de slag. Ik heb ervoor gezorgd dat er Internet, boeken, fotoboeken enzovoorts beschikbaar zijn voor de leerlingen, om hun informatie uit te halen.

- Ik loop door de klas om vragen te beantwoorden. Ik ben zelf in Nieuw-Zeeland geweest, hierdoor kan ik funcioneren als expert.

- Ik let op hoe de kinderen aan hun informatie komen en hoe zij samenwerken en begeleid hen zonodig daarbij.

- Als de leerlingen lekker op weg zijn, ga ik iets vertellen over mijn vakantie in Nieuw-Zeeland. Ik heb mijn fotoboek meegenomen als rode draad in mijn verhaal.

- Na het fotoboek te hebben bekeken, hebben de leerlingen nog tijd om deze informatie toe te voegen aan hun verhaal.

- Als ze klaar zijn, gaan ze hun verhaal uittypen op de computer. Ze bereiden hun presentatie voor en mogen tekeningen maken voor op de gezamenlijke collage.


Afronding:

- De leerlingen geven een presentatie over hun deelonderwerp. Als alle presentaties geweest zijn, gaan de leerlingen de gezamenlijke collage afmaken. In de tussen tijd mag ieder groepje hun werk op wikikids zetten. Ik zit daarbij als begeleider, omdat de leerlingen nog nooit met wikikids hebben gewerkt.


Lesdoelen:

Aan het einde van de les:

- Hebben de leerlingen hun algemene kennis over de cultuur en ligging van Nieuw Zeeland vergroot.

- Hebben de leerlingen een samenvattend stukje tekst kunnen schrijven met gebruik van informatie.

- Hebben de leerlingen de mogelijkheden van Wikikids geleerd.


Korte evaluatie van de gegeven lessen:

Ik heb deze lessen verdeeld over een week. Iedere middag hebben wij het laatste uur aan het proect Nieuw-Zeeland gewerkt. De eerste middag was de inleiding, de tweede en derde middag was informatie zoeken en stukjes schrijven, de vierde middag mijn vakantieverhaal en alles afmaken, de vijfde middag de presentaties, de groepscollage en het werk op wikikids zetten. Ik vond het een geslaagde lessenserie. De leerlingen waren erg enthousiast, vooral bij mijn vakantie verhaal. De leerlingen zaten ademloos te luisteren naar mijn verhaal. De leerlingen waren er gedurende de hele week ook erg druk mee. Als ze 's ochtends op school kwamen, vroegen ze al wanneer we konden beginnen aan Nieuw-Zeeland. Kortom, een leuk en leerzaam project en een herbelevenis van mijn vakantie.


Evaluatie mentor:

Als eerste was het een geslaagd project. Ik had er goed over nagedacht en het was leuk dat ook mijn eigen ervaringen naar voren kwamen. Ik ben namelijk zelf ook in Nieuw Zeeland geweest en er woont veel familie van mij daar. Het was erg slim om zelf de groepjes in te delen. De meegebrachte spullen vormde een goede basis aan informatie materiaal. Als tip geeft mijn mentor om van internet nog een pakketje uit te draaien met andere informatie, zodat als je een grotere groep hebt iedereen aan de slag kan. En er voldoende informatie is. Het opzoeken en verwerken van de informatie verliep goed in een rustige sfeer. Het vertellen van mijn verhaal met mijn fotoboek was geweldig. De kinderen zaten ademloos te luisteren en hebben hier echt wat van opgestoken. Ik heb tussendoor mijn fotoboek laten zien aan de leerlingen die dit wilde. Uiteindelijk wilde iedereen het fotoboek zien. Daarbij had ik ook een buisje goud meegenomen, dit heeft veel indruk gemaakt op de leerlingen. Mijn benadering van de leerlingen is positief, een rustige houding, het aankijken van de leerlingen, goed reageren op storend gedrag en goed over nagedachte tips en instructies. Het was erg zinvol om aan het einde van het project ieder groepje het woord te geven. Zo leerde de leerlingen van elkaar. Het oplossen van de groepjes posters tot een gezamenlijke poster was goed. Zo hebben de leerlingen een gezamenlijk creatieve afsluiting en dat is altijd een succes. Mijn complimenten, ook ik heb zelf erg genoten.

Aanbeveling voor andere groepen om te werken met Wikikids:

Ik raad andere groepen zeker aan om met wikikids te gaan werken. Voor de leerlingen is het een leuke verwerking van een project. Ze kunnen dan overal laten zien, wat ze hebben gedaan op school. Vooral leerlingen die familie ver weg hebben wonen. Zij mailen de website door en de familie kan zien wat ze hebben gedaan. De leerlingen zijn ook erg trots dat zij iets op internet hebben gezet. Je hebt echt eer van je werk, als je de leerlingen hun werk op wikikids laat zetten!!!

Afkomstig van Wikikids , de interactieve Nederlandstalige Internet-encyclopedie voor en door kinderen. "https://wikikids.nl/index.php?title=Gebruiker:Siemp&oldid=12724"